termochemioterapia2.jpg

Synergo® Teknolojisi

Synergo Sistemi, enerji verici bir birimle kombine çalışan bilgisayar kontrollü bir intravezikal irigasyon sistemidir. Sistem 915 MHz radyo-frekans (ısı) enerjisi veren bir RF jeneratörü, bir ilaç sirkülasyon ünitesi ve mikroprosesör uygulamalı özel yazılım ihtiva eder.
 
​Kullanıcı arayüzü bir bilgisayar, dokunmatik bir ekran, klavye ve barkod okuyucudan oluşur. Uygulamaya özgü yazılım işlem sırasındaki tedavi parametrelerini kaydeder ve gösterir, ayrıca parametreler uygun aralığın dışına çıktığında kullanıcıyı uyaran bir kullanıcı arayüzü sağlar.
Steril bir üç lümenli silikon transüretral Foley kateter intravezikal ilaç instilasyonu için kullanılır. Kateter mesane duvarı ısısını gözlemlemek için ısılçiftlere ve mesane duvarlarını istenen sıcaklığa kadar ısıtmak için mesane duvarlarını radiye eden bir RF antenine sahiptir.

Nasıl Çalışır ?

synergo1.JPG.jpg
synergo3.JPG.jpg
synergo2.JPG.jpg
Mesane dokusunu doğrudan ısıtan radyofrekans ile mesane kavitesinde soğuk tutulan ilacın sinerjisi…  
RF tarafından üretilen Eddy akımları ile hücrelerarası ve hücre içi ilaç hareketliliğinin ve hücre geçirgenliğinin artırılması…​
Hipertermik mesane duvarı sıcaklığının 3 ayrı bölgeden ve üretra boyunca sıcaklığın da 2 ayrı bölgeden gerçek zamanlı ölçülmesi….